Didėjantis vartojimas, greitai besikeičianti mada ir nuo jos priklausoma drabužių pramonė jau kurį laiką kelia didelį visuomenės susirūpinimą dėl poveikio mūsų aplinkai.
Vien tam, kad pagaminti vienintelius paprasčiausius marškinėlius sunaudojama nuo 2,5 iki 7,5 tonų vandens, kad užauginti jų gamybai pakankamą kiekį medvilnės augalų (vilnamedžių).
Vandens resursų naudojimas – tai tik maža dalis to milžiniško poveikio aplinkai, kurį drabužių pramonė turi mūsų planetai.
Medvilnė, kaip ir kiti natūralūs audiniai, linas ar šilkas bei audiniai, gaminami iš medienos celiuliozės (viskozė, rayon, tancel, modal), nors ir gaminami iš natūralių medžiagų, prieš tapdami drabužiais, pereina per keletą nenatūralių procesų. Jie balinami, dažomi, apdorojami įvairiomis cheminėmis medžiagomis, kurios kelia grėsmę ne tik žmonėms, dirbantiems su šiomis kenksmingomis medžiagomis, bet ir orui, žemei, vandeniui. Kai drabužiai išmetami į sąvartynus, visi šie chemikalai patenka į žemę ir per požeminius vandenis, galiausiai, į vandens telkinius, o kai drabužiai deginami – jie skleidžia į orą tonas toksinų.
Tuo tarpu sintetiniai audiniai, tokie, kaip poliesteris, nailonas ar akrilas, tai ne kas kita, o gaminamos iš naftos plastiko rūšys ir jiems visiškai išnykti prireiks kelių šimtų, o gal net ir tūkstančio metų.
Deja, nepaisant šių gąsdinančių faktų, planetos gyventojai kasmet išmeta milijardus tonų drabužių, kai kurių net nei kartą neapsivilkę!
Tuo tarpu, naudotų daiktų pirkimas reiškia, kad mažiau daiktų bus išmetama į sąvartynus, taupomos žaliavos bei energija, kurios būtų panaudotos tokio paties naujo daikto gamybai, mažinama gamybos ir transportavimo sukuriama tarša, sutaupoma naujo gaminio pakuotė, tiek jos gamyba, tiek atliekos, kurias ji sukuria.
Mes visi galime sumažinti neigiamą poveikį mūsų aplinkai, pirkdami dėvėtus drabužius ir tuo pačiu mažindami vartojimą, išmetamų atliekų ir taršos kiekį bei su tuo susijusį, šiltnamio efektą, įtakojantį klimato kaitą.
Tad saugokime mūsų planetą, suteikdami daiktui antrą šansą!